Rang Land Segel Steuermann Club DSV 1. Wettf 2. Wettf 3. Wettf Ges
  Nr Vorschoter   Pl Pkt Pl Pkt Pl Pkt Pkt
1   3657 Ingo Bleich
Kai-Uwe Ebert
ASVS
ASVS
BW052
BW052
3 3,0 2 2,0 4 4,0 9,0
2   3711 Thomas Huber
Doris Huber
SVBB
SVBB
BA023
BA023
7 7,0 3 3,0 2 2,0 12,0
3   3628 Dietmar Schütz
Peter Lenk
SKP
WSFE
BW075
BW080
1 1,0 8 8,0 5 5,0 14,0
4   3744 Wolfgang Angermann
Sandra Grass-Oberemm
FCSS
FSV
BA010
BA009
8 8,0 1 1,0 9 9,0 18,0
5 N 3782 Ulli Huber
Karen Böhmer
SGB
YCN
BA099
BA052
10 10,0 6 6,0 3 3,0 19,0
6   3619 Christina Cott
Siegfried Hoff
ASVS
ASVS
BW052
BW052
11 11,0 11 11,0 1 1,0 23,0
7   3761 Uwe Vogel
Franziska Egner
STSGS
STSGS
BW141
BW141
4 4,0 12 12,0 10 10,0 26,0
8   3715 Kurt Mann
Philipp Kyewski
STSC
SCAI
BW042
BA054
13 13,0 5 5,0 8 8,0 26,0
9   3686 Dieter Hafenmair
Markus Singer
BWSC
BWSC
BA057
BA057
15 15,0 4 4,0 11 11,0 30,0
10 N 3709 Rolf Szczepanek
Immo Böhmer
SVW
YCN
BA035
BA052
9 9,0 10 10,0 12 12,0 31,0
11 N 3703 Christian Göbl
Michael Thias
YCN
YCN
BA052
BA052
12 12,0 9 9,0 18 18,0 39,0
12 N 3732 Torsten Schieback
Jürgen Wagner
YCN
YCN
BA052
BA052
6 6,0 17 17,0 17 17,0 40,0
13   3751 Peter Herzog
Udo Schweigard
STSGS
STC R-W
BW141
BA059
18 18,0 7 7,0 16 16,0 41,0
14   3739 Jürgen Wiesel
Ute Brendgens
SCGN
SCGN
BW105
BW105
5 5,0 DNF 32,0 6 6,0 43,0
15   3776 Jens Groh
Frank Groh
SCGN
SCGN
BW105
BW105
16 16,0 15 15,0 15 15,0 46,0
16 N 3710 Joachim Liebe
Eva Riegler
YCN
1.SCS 13
BA052
BA043
21 21,0 16 16,0 14 14,0 51,0
17   3580 Christian Lammarck
Marco Braun
SCI
SSC Kahl
H012
BA95
19 19,0 DNF 32,0 7 7,0 58,0
18   3542 Sebastian Ullherr
Maximilian Ullherr
SCH
SCH
BA090
BA090
20 20,0 13 13,0 DNF 32,0 65,0
19   3574 Guido Barth
Heidrun Barth
SCAI
SCAI
BA054
BA054
2 2,0 DNF 32,0 DNF 32,0 66,0
20   3795 Hermann Wegener
Hubert Von Hayek
ASC
BA015
28 28,0 14 14,0 25 25,0 67,0
21   3636 Ulrich Tiegel
Carolin Tiegel
SSC Kahl
SSC Kahl
BA095
BA095
27 27,0 18 18,0 23 23,0 68,0
22   3689 Gebhardt Riegler
Barbara Riegler
1.SCS 13
1.SCS 13
BA043
BA043
17 17,0 DNF 32,0 20 20,0 69,0
23   3653 Wolfgang Giermann
Nathaly Rapp
ASVS
ASVS
BW052
BW052
23 23,0 DNF 32,0 19 19,0 74,0
24   3705 Peter Spilles
Birgit Konrad
CKA
CKA
HA048
HA048
DNF 32,0 DNF 32,0 13 13,0 77,0
25   3740 Dirk Schön
Tanja Reipen
SVW
SVW
BA035
BA035
14 14,0 DNF 32,0 DNF 32,0 78,0
26   3586 Frank Weber
Sabine Bütow
STSGS
STSGS
BW141
BW141
25 25,0 DNF 32,0 21 21,0 78,0
27   3151 Ferdinand Rosenbauer
Daniel Hess
SCH
SCH
BA090
BA090
24 24,0 DNF 32,0 24 24,0 80,0
28   3502 Gerd Rudolph
Heike Hampel-Rudolph
WSC
WSC
BA034
BA034
DNF 32,0 DNC 32,0 22 22,0 86,0
29   3518 Gerhard Schmidt
Udo Bauer
1.SCS 13
1.SCS 13
BA043
BA043
22 22,0 DNF 32,0 DNF 32,0 86,0
30   2618 Martin Dusch
Axel Benseler
SGD
SG Stern
BW070
BW176
DNF 32,0 DNF 32,0 26 26,0 90,0
31   3746 Gerhard Lindner
Hansjörg Marvin
AHYC
AHYC
H020
H020
26 26,0 DNF 32,0 DNF 32,0 90,0